Co w przypadku złej historii kredytowej w BIK? Czy można w takiej sytuacji uzyskać pożyczkę?

Część firm pożyczkowych odmawia udzielenia pożyczki osobom, któe mają złą historię kredytową w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Są to osoby, które kiedyś w trakcie spłacania kredytu spóźniły się ze spłatą choćby jednej raty kredytowej. 

Tym niemniej, szereg firm udziela pożyczki takim osobom i nie skreśla ich jako potencjalnych pożyczkobiorców. Nawet jeśli kiedyś spóźniłeś się ze spłatą swoich zobowiązań, możesz otrzymać pożyczkę. Ważne jest jednak to, aby pomimo wcześniejszych problemów z terminową spłatą zadłużenia w chwili obecnej nie mieć przeterminowanych długów, przez które byłbyś wpisany do któregoś z istniejących w Polsce rejestrów dłużników. Większość firm odmówi Ci wtedy pożyczki. Ale - co ważne - nie oznacza to, że nie możesz mieć żadnego zadłużenia. Oczywiście możesz obecnie spłacać różne pożyczki i kredyty - ważne jest tylko, aby były one spłacane terminowo. Jeśli wszystkie kredyty spłacasz na czas i nie zalegasz z innymi opłatami tak długo, że mógłbyś znaleźć się w rejestrze dłużników, najprawdopodobniej otrzymasz pożyczkę u jednego z pożyczkodawców, którzy nie sprawdzają historii w BIK.

Dlaczego niektóre firmy udzielają pożyczek osobom z negatywną historią w BIK? Niektóre firmy uznają bowiem, że samo spóźnienie się ze spłatą rat nie jest kluczowym czynnikiem wykluczającym rzetelność potencjalnego klienta. Każdy może mieć bowiem okresowe kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań. Najważniejsze jest jednak, aby być osobą uczciwą i w końcu spłacić swoje długi, nawet jeśli następuje to z opóźnieniem. Dlatego też wiele firm zwraca uwagę tylko na rejestry dłużników, a nie na BIK, gdyż wykluczają one osoby, które notorycznie i przez długi czas nie spłacają swoich długów. Tymczasem BIK zawiera często informacje o krótkotrwałych opóźnieniach w spłacie, które nie miały istotnych konsekwencji i nie doprowadziły do powstania niespłaconej wierzytelności.

Jeśli chcesz wiedzieć, które firmy pożyczkowe nie weryfikują historii klienta w BIK, wejdź na stronę: Pożyczka bez sprawdzania BIK


Przejdź do strony głównej - porównanie pożyczek pozabankowych
lub przeczytaj inne artykuły dotyczące pożyczek:
 - Dlaczego kwota pierwszej pożyczki jest mniejsza niż następnych? - Co oznaczają promocje "Pożyczek za darmo"? - Co w przypadku złej historii klienta w BIK? -
- Czy można wziąć kilka pożyczek jednocześnie? - Jak szybko można otrzymać pożyczkę? -
Odwiedź też inne strony o podobnej tematyce:
- Pożyczka przez internet

 


(C) www.firmy-pozyczkowe.pl 2012-2015. Ranking firm oferujących szybkie pożyczki pozabankowe.
Ta strona może stosować pliki cookies dla celów statystycznych i reklamowych. Korzystanie z tej witryny bez zmiany ustawień przegladarki w zakresie plików cookies oznacza akceptację faktu zapisywania ich w pamięci komputera użytkownika strony.